Хърватия се справи безпроблемно с Нигерия в първия си мач

...

Хърватия с безпроблемна победа срещу Нигерия

Хърватия се оправи безпроблемно с Нигерия в първия си мач от група D на международното по футбол в Русия. Шахматистите даже не трябваше да демонстрират същинските си благоприятни условия при успеха с 2:0 против орлите. Те направляваха дуела от самото начало и бяха по-активният отбор даже след втория гол до края на срещата. Нигерийците бяха бледа сянка на славните тимове, които тази страна е имала преди години и справедливо изгубиха. Известно опрощение е, че те са най-младия тим на международното, добавя Трафик Нюз.

Хърватите откриха в 32-та минута. След корнер отдясно Манджукич отклони топката с глава, тя се отби в крайници на Етебо и по-късно се озова в мрежата за злощастие на новото попъление на Стоук. В началото на второто полувреме Нигерия изглеждаше по-активна, само че не съумя да сътвори съвсем нищо свястно в офанзива. В 71-та минута мачът дефинитивно бе решен в интерес на Хърватия.  След центриране в наказателното поле Еконг прегърна Манджукич и не му разреши да направи опит да играе с топката. Съдията отсъди дузпа, а Модрич бе прецизен от бялата точка.
Източник: petel.bg