Хърватия победи Латвия с 2:0 в мач от група Д

...

Хърватия с голяма крачка към Евро 2024 след успех над Латвия

Хърватия победи Латвия с 2:0 в мач от група Д на европейските квалификации, което ги изкачи до втората позиция и към този момент са на крачка от Евро 2024.

Още в 7-та минута Ловро Майер откри резултата, а 9 по-късно Крамарич удвои.

Това до известна степен предреши крайния излаз и " ватрените " откриха цялостен надзор.

През втората част темпото спадна и гостите ловко доиграха срещата без непотребни опасности.

По-рано през днешния ден Уелс позволи неточност и Хърватия към този момент е на полпозишън за непосредствено класиране. Момчетата на Златко Далич се нуждаят от три точки против Армения, с цел да избегнат всички вероятни драми в последния кръг.

Латвия е на последно място със единствено три точки и от дълго време няма късмет за освен това.

Още в 7-та минута Хърватите пречупиха отбраната на Латвия. Лука Иванушец получи топката вляво. Атакуващият футболист се огледа и намери в наказателното поле Ловро Майер, който с левия крайник осъществя значимото първо попадение в срещата.

Девет минути по-късно гостите нанесоха втори удар. Станишич напредна по дясното крило и пусна пас по земя към границата на наказателното поле. Там Майер пое топката, само че тя му бе избита от краката и заложена за Андрей Крамарич. Нападателят употребява грешката в защитата и с акуратен удар удвои резултата.

Модрич и компания продължиха да диктуват събитията и след двата гола. Хърватия притежаваше топката в над 70% от времето, а латвийците рядко успяваха да преминат даже междинната линия.

В 32-та минута отново Станишич откри по какъв начин да центрира рисково. Този път той подвигна топката на главата на Анте Будимир, чийто удар прелетя над напречната греда.

До края на полувремето не се стигна до нови рискови положения.

Темпото в първите 10 минути от втората част беше доста ниско. Хърватите вкараха мача в комфортно за тях русло и без непотребни опасности се приближаваха към главната цел.

С оставащи 25 минути докрая Латвия опита да придвижи играта в половината на Хърватия. Гостите имаха няколко сложни минути, само че още веднъж с помощта на класата си откриха надзор и парираха всички опити за връщане на интригата.

В 81-та минута Хърватия подвигна динамичността и незабавно стигна до голово състояние. Пашалич откри неуморния Станишич, който отново центрира. Ловро Майер получи топката малко зад себе си и опита доста мъчно осъществяване, което обаче не заплаши вратата на Озолс.

До края на срещата хърватите нацелиха и гредата, само че до смяна в резултата не се стигна и Латвия загуби с 0:2

FT Латвия - Хърватия 0:2

0:1 Ловро Майер 7'

0:2 Андрей Крамарич 16'

Стартови сформира:

Латвия: 12. Озолс, 11. Савалниекс, 5. Черномордис, 21. Балодис, 14. Чиганикс, 6. Тоберс (К), 22. Савелйевс, 16. Йаунземс, 10. Икауниекс, 7. Даскевич, 20. Улдрикис

Треньор: Даинис Казакевич

Хърватия: 1. Ливакович, 2. Станишич, 6. Шутало, 5. Ерлич, 4. Гвардиол, 10. Модрич (К), 11. Брозивич, 9. Крамарич, 7. Майер, 18. Иванушец, 17. Будимир

Треньор: Златко Далич