Хърватия очаква да се присъедини към Шенгенското пространство през следващата

...
Хърватия очаква да се присъедини към Шенгенското пространство през следващата
Коментари Харесай

Хърватия влиза в Шенген

Хърватия чака да се причисли към Шенгенското пространство през идната година. Това разгласи хърватският държавен глава Андрей Пленкович, представен от Пинк.

Държавният глава приказва пред Народното събрание в страната. Пленкович напомни, че на няколко пъти е обявявал, че чака страната да влезе в Шенген през идната година.

През седмицата се изрече словенският вътрешен министър Алеш Хойс. Той разгласи, че не е несъмнено, дали присъединението на Хърватия ще е на дневен ред през идната половин година.

Новата тактика за Шенген към този момент беше утвърдена. Тя показва, че зоната би трябвало да се добави с Хърватия, Румъния и България.

Пленкович разгласи, че изявлението на словенският представител е било от общ темперамент. Важно е да се реализира единно решение сред всички европейски представители.

Предстои въпросът да бъде издигнат пред Европейския съвет.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР