Хърватия направи важна стъпка към Мондиал 2018 . „Шахматистите“ се

...

Хърватия посегна смело към Мондиал 2018 след бой над Гърция

Хърватия направи значима стъпка към Мондиал 2018. „ Шахматистите “ се постановиха по безапелационен метод с 4:1 над Гърция в първия мач от баражите. Попаденията за триумфа осъществиха Лука Модрич, който зададе звук след тъкмо изпълнена дузпа, Никола Калинич, Иван Перишич и Андрей Крамарич. За южните ни съседи Сократис Папастатопулос означи почетното попадение.

Така Хърватия взе сериозна преднина преди реванша в Гърция. Ответният мач е на 12 ноември.

Модрич и компания превъзхождаха сензитивно своя конкурент през всичките 90 минути. Домакините стигнаха до цялостен куп положения, за сметка на гърците, които насочиха едвам три удара към вратата.

Хърватия поведе рано. Бранител на Гърция върна към вратаря Орестис Карнезис, който позволи неточност при преодоляването, по този начин топката попадна в Никола Калинич, който си поведе в пеналта, само че бе фаулиран от стража на гостите. Реферът уточни бялата точка и подвигна жълт картон на Карнезис, макар че „ шахматистите “ стачкуваха за най-суровата глоба.

Топката на 11-те метра си заложи полузащитника на Реал Мадрид Лука Модрич. Опитният 32-годишен футболист не позволи неточност и откри за 1:0, отбелязвайки първи го в акцията.

Преднината на Хърватия бе удвоена в 19-ата минута. Стринич получи отляво, напредна и навлезе в наказателното поле. Пусна паралелен пас на голлинията, а Никола Калинич засече за 2:0.

Южните ни съседи не се отхвърлиха и върнаха интригата след половин час игра. След центриране от корнер, ориентирано към далечната греда, Сократис Папастатопулос засече, пращайки топката към горния десен ъгъл на Даниел Субашич – 1:2. Марсело Брозович направи обезверен опит да почисти топката, само че просто я довкара.

Гърция не можа да се възползва от импулса в играта си след попадението и 4 минути по-късно, домакините още веднъж възвърнаха преднината си два гола повече. Шиме Върсалко центрира отдясно, а Иван Перишич се възползва от изоставането на бранителите на Гърция и направи 3:1.

До края на първото полувреме положения се разкриха пред Андрей Крамарич и Никола Калинич, само че при тях не последва смяна на резултата.

Малко след подновяването на играта след почивката, „ шахматистите “ подредиха и четвърти гол. След центриране от централната линия, състезател на домакините отигра при лявата греда на Карнезис, пускайки наляво към Андрей Крамарич, който се разписа за 4:1.

Крамарич опита шанса си и в 56-ата минута, само че Карнезис отрази изстрела му, който бе ориентиран в долния ляв ъгъл.

В 61-ата минута Костас Митроглу стреля, само че последва изчистване в корнер, от който не произлезе нищо.

Лука Модрич откри добре Иван Перишич в 69-ата минута, само че футболистът на Интер прати топката над вратата.

В последните 20 минути гърците пробваха да понижат още изоставането си, само че изстрелите на Константинос Митроглу не сполучиха. В 75-ата минута той засече след центриране от корнер, само че над напречната греда, а в продължението на срещата Даниел Субашич отрази.