Хърватия и Канада играят при резултат 1:1 в мач от

...

ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: Хърватия - Канада 1:1, ключов гол на Крамарич

Хърватия и Канада играят при резултат 1:1 в мач от група F на Мондиал 2022. Алфонсо Дейвис откри още във втората минута за символичните посетители. Крамарич изравни в 36-а минута.

Двубоят стартира по фрапантен за европейския отбор метод. След първата постепенна офанзива на " кленовите листа " в мача пристигна ужасно центриране от дясно, а Алфонсо Дейвис разстреля Доминик Ливакович за 1:0.

В 27-а минута " ватрените " останаха разочаровани от съдийското присъждане. Хърватите се зарадваха за миг, само че Андрей Крамарич беше посърнал поради засада в хода на офанзивата, която анулира попадението му.

В 35-а минута " шахматистите " имаха огромен късмет. След хубава офанзива през центъра Марко Ливая беше изведен на стрелкова позиция, само че Милан Борян отрази с опитност.

Само минута по-късно паритетът този път беше възобновен. Крамарич още веднъж беше изведен на чудесна позиция, като още веднъж означи, а този път нямаше съдийски сигнал, който да го спре да се радва - 1:1.

Ето и съставите на двата отбора:

Хърватия: 1. Доминик Ливакович – 22. Йосип Юранович, 6. Деян Ловрен, 20. Йошко Гвардиол, 19. Борна Соса – 10. Лука Модрич (К), 11. Марсело Брозович, 8. Матео Ковачич– 14. Марко Ливая, 9. Андрей Крамарич, 4. Иван Перишич

Селекционер: Златко Далич

Канада: 18. Милан Борян – 2. Алистаир Джонстън, 5. Стивън Витория, 4. Камал Милър – 22. Ричи Ларея, 13. Атиба Хътчинсън, 7. Естебан Еустакио, 19. Алфонсо Дейвис – 11. Тайон Бухман, 17. Кайл Ларин, 20. Джонатан Дейвид

Селекционер: Джон Хердман