Хърватия и Белгия не успяха да се победят (0:0) в

...

Червените дяволи отидоха в пъкъла

Хърватия и Белгия не съумяха да се победят (0:0) в финален мач за двата отбора от група F, а този резултат значи, че белгийците на процедура са навън от Мондиал 2022.

Равенството обаче можеше да не се реализира в Катар, откакто влезлият като запаса през втората част – Ромелу Лукаку, направи четири грандиозни пропуща пред хърватската врата, а в един от случаите нацели и гредата на Доминик Ливакович.

Мароко победи с 2:1 Канада в финален мач от група F на Мондиал 2022 и по този метод си обезпечи класиране на осминафиналите.

Лъвовете на Атлас даже приключват първи в групата си със 7 точки след нулевото тъждество сред Хърватия и Белгия. Подгласник на африканците в тази група е международният вицешампион с 5 пункта.

Хаким Зиеш и Юсеф Ен-Несири означиха головете за селекцията на Уалид Реграги в първите 23 минути, а Найеф Агер понижи резултата пет преди почивката, вкарвайки топката в личната си врата.

За мароканците следва осминафинал с втория в група Е, а " кленовите листа " се прибират у дома.
Източник: lupa.bg