Хърватия гостува на Уелс в квалификационен двубой от Група D

...

Уелс посреща Хърватия с възможност да запази шансове за Евро 2024

Хърватия гостува на Уелс в квалификационен дуел от Група " D " за европейското състезание през 2024 година. Срещата на стадион " Кардиф Сити " стартира в 21:45 часа.

Двата тима са с разлика от три точки и този конфликт съставлява финален късмет за за тима на Уелс, който се стреми да се класира за своя четвърти интернационален шампионат от общо пет опита.

" Драконите " заемат четвърто място в групата, само че победа довечера би ги сложила на второто място. Уелс съумя да избегне загубата в първия мач с хърватите след гол в добавеното време за крайното 1:1.

" Шахматистите " дадоха отговор на провалянето във финала в Лигата на нациите с две победи предишния месец, само че тези триумфи над Латвия и Армения не поставят дефинитивно завършек на техните проблеми. Гостите в днешния мач пропуснаха шанса да създадат голяма крачка към Евро 2024, откакто изгубиха с 0:1 вкъщи от Турция в средата на седмицата.