ХАРТФОРД, Кънектикът (AP) — Донован Клингън имаше 18 точки и

...

Клинган води най-високо класирания UConn до 11-та поредна победа, 71-62 над Бътлър

ХАРТФОРД, Кънектикът (AP) — Донован Клингън имаше 18 точки и 14 битки във вторник вечер, с цел да изведе най-високо класирания UConn до 11-та поредна победа, 71-62 над Бътлър.

Кам Спенсър добави 20 точки за Хъски (21-2, 11-1 Биг Ийст).

Диджей Дейвис вкара 21 точки, а Джахмил Телфорт имаше 17 за Бътлър (15-8, 6-6), който влезе в серия от четири победи.

Хъскитата в никакъв случай не изоставаха и водеха с 14 през първото полувреме. Но серия от 11-0 на Булдогс, която продължи през второто полувреме, понижи до 35-32 малко след почивката.

Кънектикът усили преднината си назад до 44-35 след кражба и подаване от Тристен Нютън и беше 49-40 след забиване от Спенсър към Самсън Джонсън.

Бътлър понижи разликата до 63-58 след тройка от корнер на Пиер Брукс, само че нападателен реборд и игра от три точки от Клингън върнаха преимуществото назад до осем с малко по-малко от две минути игра.

Хъскитата означиха първите шест точки, четири с дребни...