Хънтър Байдън се призна за виновен по дело за укриване на федерални данъци в САЩ
Хънтър Байдън, наследник на президента на Съединените щати Джо Байдън, се призна за отговорен в укриване на федерални налози, до момента в който юристите му търсят бързо разрешаване на делото в годината на изборите.
Във федералния съд в Лос Анджелис в четвъртък юристът на отбраната Абе Лоуел сподели на съдията, че Байдън ще промени пледирането си от „ почтен “ по всичките девет обвинявания, пред които е изправен.
„ Има безапелационни доказателства за виновността на подсъдимия “, сподели Лоуел на съдията. „ Това може да бъде позволено през днешния ден. Това не е комплициран въпрос. “
Изправен в правосъдната зала, Байдън произнесе думата „ отговорен “, до момента в който всяко от деветте обвинявания беше прочетено на глас. Промяната идва в същия ден, в който трябваше да стартира подборът на правосъдни заседатели по делото.
Като се признава за отговорен, Байдън заобикаля дълъг правосъден развой. Той е изправен пред присъда до 17 години затвор и санкции до 450 000 $.
Признаването на виновността, обвързвано с углавно...
Прочетете целия текст »




