Политиката на Виетнам с 2 деца, тъй като застаряването заплашва икономическия растеж
Ханой, Виетнам (AP)-Виетнам е премахнал дългогодишния си предел с две деца във вторник, с цел да се опита да обърне намаляващите раждаемост и да облекчи натиска на застаряващото население.
Народното събрание одобри промени, откъсвайки разпоредбите, които лимитират фамилиите, с цел да имат едно или две деца, държавните медии Vietnam, докладвани, които лимитират застаряващо Сряда.
Виетнамските фамилии имат по -малко деца от всеки път. Коефициентът на раждане през 2021 година е бил 2,11 деца на жена, малко над степента на заменяне, нужна за популацията, с цел да се избегне свиването в дълготраен проект. Оттогава раждаемостта непрекъснато понижава: до 2.01 през 2022 година, 1,96 през 2023 година и 1,91 през 2024 година
Виетнам не е единствената азиатска страна с ниска плодовитост. Но за разлика от Япония, Южна Корея или Сингапур, тя към момента е разрастваща се стопанска система.
Nguyen Thu Linh, 37-годишен, маркетинг управител в столицата на Виетнам Ханой, съобщи, че тя и брачният партньор й с...
Прочетете целия текст »




