Хановер победи Хамбургер с 1:0 в мач от 16-ия кръг

...

Хановер излъга Хамбургер

Хановер победи Хамбургер с 1:0 в мач от 16-ия кръг на Втора Бундеслига. Единственото попадение вкара Линтън Майна в 14-ата минута.

В 11-ата минута Ята получи пас отдясно и откри в наказателното поле оставения непокрит Глатцел. Нападателят с глава съумя да се разпише във вратата. Попадението обаче беше анулирано поради засада на Ята при подаването към него.

Три минути по-късно Муроя почисти топката след осъществяване на корнер, което разреши на домакините да заловен своя противник на контраофанзива. Байер напредна с топката, стигна до наказателното поле и насочи удар, който срещна гредата. Топката стигна до Майна, който от дребен ъгъл вкара за 1:0.

До края на срещата гостите не съумяха да стигнат най-малко до изравнително попадение.

С триумфа Хановер събра 17 точки и излезе на 15-о място във краткотрайното класиране, до момента в който Хамбургер е 7-и с 26 точки.