Хамрун Спартанс и Левски играят при 0:0 в първи двубой

...

НА ЖИВО: Хамрун Спартанс - Левски 0:0, страхотно спасяване на Михайлов

Хамрун Спартанс и Левски играят при 0:0 в първи дуел от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Срещата се играе на Националния стадион на Малта "Та Али " и се излъчва по DIEMA SPORT 2. Главен съдия на мача е Вили Делажо от Франция.

Двубоят стартира с добра опция за "сините ". Пресата на триото в предни позиции Бари, Уелтън и Роналдо даде резултат и домакините сбъркаха при изнасянето на топката. Бари пресече и подаде към Уелтън, който насочи удар, само че след рикошет кълбото излезе в корнер. В 8-ата минута столичният гранд пропусна нов късмет за гол. Георги Миланов пусна магичен извеждащ пас за Уелтън. Бразилецът се озова самичък против Хенри Бонело и насочи удар, който попадна в тялото на вратаря.

В 10-ата минута Левски получи право да извърши дузпа. Георги Миланов извърши корнер, при което Матю Гюламие задържа Билал Бари в наказателното поле. Главният рефер Вили Делажо незабавно уточни бялата точка. Зад топката застана Филип Кръстев, който прати вратаря в обрания ъгъл, само че топката срещна дясната греда.

В 20-ата минута Уелтън получи от Миланов отляво, финтира неприятелски футболист, навлезе във вътрешността и насочи удар, който мина около вратата. Хамрун погледна малко по-смело към вратата на гостите и стигна до корнер в 29-ата минута. Николай Михайлов съумя да избие, само че топката стигна Джони на границата на наказателното поле. Бразилецът насочи удар с глава, който стражът на "сините " съумя да избие в нов ъглов удар. Левски отговори с мощен пробив на Уелтън отляво. Фланговият нападател навърза двама бранители на малтийците, само че момент преди да откри оставения непокрит Роналдо, топката му беше избита.

В 38-ата минута "сините " пропуснаха нов златен късмет за гол. Цунами се озова на отлична стрелкова позиция след центриране от корнер. Бразилецът насочи удар с глава, само че топката мина рисково около вратата на Бонело. В 44-ата минута Хосе Кордоба фаулира Джони отдясно на наказателното поле. Домакините получиха директен свободен удар, а зад топката застана Роко Прша. Хърватинът насочи подъл удар, който Михайлов съумя да избие.

Домакините бяха по-активни в началните минути след почивката. В 48-ата минута Кордоба мазета с глава след центриране от корнер. Топката стигнао до Огнйен Бйеличич, които стреля мощно, само че над вратата. Малко по-късно слаб удар на Роналдо не затрудни Бонело.

След час игра Михайлов се отличи със ужасно избавяне. Джони беше изтърван от Цунами и Кордоба и проби отдясно. Бразилецът откри оставения непокрит в наказателното поле Додо, който насочи мощен удар, само че стражът на "сините " избави. В 65-ата минута "сините " получиха директен свободен удар пред наказателното поле на домакините. Зад топката застана Миланов, само че ударът му срещна стената.

Три минути по-късно Левски реализира отлична многоходова офанзива. Цунами откри Бари, който пусна за Уелтън, а бразилецът с фалцов удар стреля над вратата.

Хамрун Спартанс - Левски 0:0

Хамрун Спартанс: 1. Хенри Бонело, 4. Стив Борг /к/, 91. Емерсон, 27. Огнйен Бйеличич, 28. Хуан Корболан, 94. Райън Камензули, 12. Роко Прша, 6. Матю Гюламие, 63. Джони (68 - 22. Муса Соу), 9. Елвис Машике (68 - 35. Игор Неделкович), 10. Додо

Резерви: 13. Стив Султана, 3. Бруно Домингош, 7. Люк Монтебло, 8. Бьорн Бухагиар, 14. Родриго Калегари, 17. Винисиус, 20. Матео Феделе, 22. Муса Соу, 30. Карл Микалеф, 33. Зерон Азопарди, 35. Игор Неделкович, 77. Матю Мифсуд

Треньор: Бранко Нишевич

Левски: 13. Николай Михайлов /к/, 5. Келиан ван дер Каап, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 2. Жереми Петрис, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 30. Филип Кръстев, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 20. Билал Бари

Резерви: 1. Пламен Андреев, 12. Йоан Загоров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 4. Нейтън Олдър, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков, 10. Ивелин Попов

Треньор: Станимир Стоилов

Ж.к. : Стив Борг, Матю Гюламие (Хамрун Спартанс); Хосе Кордоба (Левски)

Съдия: Вили Делажо

Стадион : "Та Али "