Хамбургер спечели първия плейофен сблъсък за влизане в Бундеслигата, побеждавайки

...

Хамбургер докосва Бундеслигата

Хамбургер завоюва първия плейофен конфликт за влизане в Бундеслигата, побеждавайки Херта Берлин като посетител с 1:0 и по този метод взе нежен задатък преди веранша, който ще бъде в Хамбург.

Едниственото попадение на „ Олимпиащадион “ в немската столица означи Лудовиг Рейс. Реваншът е в понеделник (23 май).

Малко след приключването на половин час игра съдията Харм Осмерс трябваше да прибягва до помощта на ВАР при една рекламация на гостите за дузпа, само че реши, че не е имало нарушаване и остави играта да продължи.

В 40-ата минута Роберт Гласнер стреля с глава, само че топката прелетя около левия непряк дирек на Херта.

Пет минути по-късно Ишак Блефодил прати топката в мрежата на гостите, само че бе отсъдена засада.

Единственото попадение в мача пристигна в 57-ата минута, когато Лудовит Рейс стреля мощно от границата на наказателното поле. След рикошет в дясната греда, топката влетя в мрежата и по този начин отборът на Тим Валтер си потеглиха с гол задатък от Берлин.
Източник: lupa.bg