Хамбургер ШФ последва Унион (Берлин) и РБ Лайпциг, като стана

...

Хамбургер е на полуфинал, отново след дузпи

Хамбургер ШФ последва Унион (Берлин) и Република България Лайпциг, като стана третият полифиналист за Купата на Германия. Отборът на Тим Валнер отстрани трагично Карслруе с 5:4 след осъществяване на дузпи. В постоянното време и продълженията мачът приключи 2:2. При дузпите Карслруе поведе, само че последваха три следващи пропуща и Хамбургер ликува.

Гостите, които са в средата на класирането на Втора Бундеслига, откриха в 40-ата минута с гол на Филип Хайзе. В началото на втората част те поведоха с 2:0 след попадение на Филип Хофман, само че Глацел бързо понижи. В 71-ата минута Кристофер Кобалд от Карлсруе получи червен картон, само че Сони Кител пропусна отсъдената дузпа. Все отново, Хамбургер се добра до продължения с помощта на нов гол на Глацел в добавеното време.