Хамбургер постигна важна победа с 2:1 в гостуването си на

...

Хамбургер превзе Берлин, феновете прекъснаха мача с тенис топки

Хамбургер реализира значима победа с 2:1 в гостуването си на Херта Берлин в среща от 20-ия кръг на немската Втора Бундеслига. И трите попадения паднаха през втората част, когато Миро Мухайм откри за гостите в 57-ата, само че Харис Табакович изравни за столичани пет минути по-късно. Победният гол за отбора от Хамбургер осъществя Людовит Рейс в 82-ата минута.

Мачът обаче ще се запомни с това, че беше спрян за към половин час, откакто в 53-ата минута почитателите на гостите започнаха да хвърлят топки за тенис по пистата и на терена. Привържениците издигнаха и плакати против Германската футболна лига още през първата част.

С тази победа Хамбургер се възползва от неверната стъпката на Холщайн Кийл и се намести на втората позиция с актив от 37 точки, като изостава с пет от водача Санкт Паули. Херта пък продължава с незадоволителното си показване и остава на десето място с 26 пункта.