Хамбургер победи Шалке с 5:3 в откриващия мач за сезона

...

Хамбургер надви Шалке в драматичен мач с осем гола

Хамбургер победи Шалке с 5:3 в откриващия мач за сезона на Втора Бундеслига.

Домакините от Хамбургер поведоха с гол в 17-ата минута, който бе дело на Роберт Глацел.

Последваха два гола на Шалке в първото полувреме, с което гостуващият отбор обърна резултата в своя изгода. Попаденията бяха дело на Асан Уедраого и Томас Ауеян.

В 56-ата минута Ласло Бенеш се разписа от дузпа и докара мача до 2:2. Само четири минути по-късно още веднъж словакът вкара, с цел да даде преднина на Хамбургер.

Симон Тероде пък възвърне паритета в 66-ата минута. Всичко за гостите обаче се обърка пет минути по-късно, когато Ибрахима Сисе получи втори жълт и червен картон, по този начин Шалке остана с човек по-малко на терена.

По трагичен метод Хамбургер стигна до трите точки, откакто в добавеното време домакините означиха два гола и дефинитивно пречупиха Шалке. Първо Роберт Глацел се разписа за повторно в мача, а по-късно влезлия като запаса Жан-Люк Домп постави завършек на разногласието надълбоко в продълженията.