Хамас съобщи, че е предал 20 души на Червения кръст след задържане на освобождаването на заложници
Хамас съобщи, че е предал 20 заложници на Международния комитет на Червения кръст.
Катарски и египетски медиаторите по-рано споделиха, че Хамас се е съгласил да освободи 13 израелци и седем задгранични жители в събота в подмяна на 39 палестинци, затворени от Израел.
Съобщението пристигна, откакто Хамас забави освобождението с няколко часа, заявявайки, че Израел е нарушил изискванията на съглашение за помирение, което сложи началото на такива замени.
Събота е вторият ден от това, което трябваше да бъде четиридневно помирение.
До събота следобяд към момента наподобява всичко върви по проект. Камиони с филантропична помощ влизаха в Газа, Хамас съобщи лист с повече от дузина заложници, планувани за освобождение, на медиаторите Катар и Египет, а Израелската затворническа работа приготви лист с десетки палестински пандизчии за освобождение.
Но с рухването на нощта, когато заложниците трябваше да излязат от Газа, Хамас разгласи, че отсрочва освобожд...
Прочетете целия текст »




