Хамас приканва Израел да се придържа към споразумението за прекратяване на огъня в Газа
" Хамас " прикани за това Израел да бъде заставен да извърши изискванията на първата фаза на съглашението за преустановяване на огъня в Газа, като стъпка към започване на сериозен разговор по въпросите от втората фаза. Това заяви Middle east monitor.
Групировката отбелязва, че по време на договарянията в Кайро са се провели редица срещи и полемики с посредници и палестински фракции, се цел осъществяването на всички условия на първата фаза, както е планувано в съглашението от Шарм ел-Шейх. " Хамас " упрекна Израел, че не съблюдава множеството от уговорките си по съглашението и продължава да го нарушава всекидневно.
Споразумението за преустановяване на огъня в Газа бе подписано през октомври 2025 година под егидата на Египет, Съединени американски щати, Катар и Турция.
" Отнесохме се позитивно към полемиките, които се организираха и удостоверяваме уговорката си за продължение на връзката и координацията с посредниците за реализиране на задоволително съглашение в светлината на самодейността на президента Доналд Тръмп и съглашението от Шарм ел-Шейх ", акцентират от " Хамас ".
Движението показва, че съглашението има за цел да постави завършек на филантропичните премеждия в линията Газа, да подсигурява изтеглянето на окупационните сили от цялата линия и да стартира възобновяване. Хамас акцентира нуждата от задължаване на окупацията да извърши първата фаза, с цел да се даде опция за сериозен разговор по въпросите на втората фаза.
Съединени американски щати и " Хамас " разговаряха в Кайро
Присъствал е и Николай Младенов
Групировката отбелязва, че по време на договарянията в Кайро са се провели редица срещи и полемики с посредници и палестински фракции, се цел осъществяването на всички условия на първата фаза, както е планувано в съглашението от Шарм ел-Шейх. " Хамас " упрекна Израел, че не съблюдава множеството от уговорките си по съглашението и продължава да го нарушава всекидневно.
Споразумението за преустановяване на огъня в Газа бе подписано през октомври 2025 година под егидата на Египет, Съединени американски щати, Катар и Турция.
" Отнесохме се позитивно към полемиките, които се организираха и удостоверяваме уговорката си за продължение на връзката и координацията с посредниците за реализиране на задоволително съглашение в светлината на самодейността на президента Доналд Тръмп и съглашението от Шарм ел-Шейх ", акцентират от " Хамас ".
Движението показва, че съглашението има за цел да постави завършек на филантропичните премеждия в линията Газа, да подсигурява изтеглянето на окупационните сили от цялата линия и да стартира възобновяване. Хамас акцентира нуждата от задължаване на окупацията да извърши първата фаза, с цел да се даде опция за сериозен разговор по въпросите на втората фаза.
Съединени американски щати и " Хамас " разговаряха в Кайро
Присъствал е и Николай Младенов
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




