Хамас прие предложението на САЩ за започване на преговори за

...
Хамас прие предложението на САЩ за започване на преговори за
Коментари Харесай

Хамас приема предложението да започне преговори за израелските заложници  


Хамас одобри предлагането на Съединени американски щати за започване на договаряния за освобождение на израелски заложници, в това число бойци и мъже, 16 дни след първата фаза на съглашението, ориентирано към преустановяване на войната в Газа. Това заяви “Ройтерс ” като се базира на почитан източник от Хамас  

Войнстващата ислямистка формация се отхвърли от настояването Израел първо да се ангажира с непрекъснато преустановяване на огъня, преди да подпише съглашението, и ще разреши започването на договаряния, които да реализират и това по време на шестседмичната първа фаза, сподели източникът на Ройтерс при изискване за анонимност. 

Предложението може да докара до рамково съглашение, в случай че бъде признато от Израел и ще постави завършек на деветмесечната война сред Израел и Хамас в Газа. 
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР