Хамас държи над 100 пленници. Това каза високопоставен член на

...
Хамас държи над 100 пленници. Това каза високопоставен член на
Коментари Харесай

Хамас държи над 100 пленници

Хамас държи над 100 пленници. Това сподели почитан член на Хамас. От думите му стана ясно, че палестинското придвижване взело хората след невижданото си нахлуване против Израел.

Муса Абу Марзук сподели това преди часове пред арабскоезичната медия “Ал Гад ”. Освен тях се твърди, че и радикалната палестинска формация “Ислямски джихад ” държи още над 30 души.

При офанзивата си против Южен Израел въоръжени бойци водиха в Газа стотици пленници, в това число дами, деца и възрастни. Точният им бройе беше явен, до момента в който двете групировки не оповестиха за това.

Израелската войска сподели единствено, че има “значителен ” брой отвлечени, само че не даде повече детайлности.

На израелска територия към момента има палестински нападатели. Те не престават да работят след подхванатите от ислямисктата формация Хамас огромни офанзиви в Израел. Това сподели представител на израелската войска, представен от ДПА.

“На територията на Израел към момента има противников сили ”, сподели той нощес

Изявлението му пристигна 36 часа след началото на офанзивата, която стартира от линията Газа. Част от проникналите на израелска територия бойци са убити. Някои към момента са на терен, добави представителят.

В последните часове не престават боевете в региона на границата сред двете територии. В няколко града хората още веднъж трябваше да се скрият на разнообразни места поради ракетни набези от Газа.

Снощи армията даде инструкции на жителите на две обитаеми места в пограничния регион да не напущат домовете си. Причината е обстановката със сигурността.

“Намираме се в разгара на война ”, сподели представителят.

Израелските военновъздушни цели са в цялостна подготвеност да нападат цели в линията Газа, сподели още той.

За последните няколко часа над 50 изтребителя са унищожили към 120 цели на придвижването Хамас. То е оповестено за терористична организация от Европейски Съюз, Съединени американски щати и Израел.

“Хамас докара огромно злополучие на линията Газа ”, съобщи представителят.

Той добави, че групировката е виновна за стотици жертви. Десетки противников бойци са хванати, уточни представителят.

 

Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР