В Румъния жалят за Георги Миланов
Халфът напуща Динамо Букурещ
Георги Миланов разгласи, че се разделя с досегашния си клуб Динамо Букурещ. Изявлението му незабавно доближи и до прилежаща Румъния, където са на мнение, че “червените кучета ” губят скъп футболист, който е оказал помощ за спасението на тима, както и напредъка на целия клуб през идващите две години.
Сайтът Radio Dinamo1948, който следи от близко процесите в румънския гранд, направи равносметка на интервала на българския халф в столицата на северната ни съседка. “Може би не е бил играчът с най-вече голове или най-зрелищната статистика, само че безспорно е бил един от футболистите с най-впечатляваща биография, носили фланелката на Динамо през този интервал ”, стартира материалът, озаглавен “Отвъд цифрите ”.
“Пристигайки в Динамо през зимата на 2024 година, Миланов дойде с опит, насъбран в клубове като ЦСКА Москва, Левски София, Литекс Ловеч, Грасхопърс или МОЛ Види, и с 50 мача в националния тим на България. Той дойде в комплициран за клуба миг и способства както за спасяването на тима от изпадане през 2024 година, по този начин и за очевидния прогрес, който Динамо реализира през идващите две години.
На терена Миланов беше от вида играчи, които рядко притеглят цялото внимание, само че които карат играта да работи. Интелигентен, тактически порядъчен и кадърен да схваща доста добре моментите в мача, българинът представляваше и балансиращ фактор в съблекалня, която се нуждаеше от водачи и опит. Това беше една от аргументите клубът да упорства предходната година за удължение на контракта му, макар че договарянията по никакъв начин не бяха лесни.
Този сезон ролята му понижа доста. Той игра с съвсем 1000 минути по-малко от предходния сезон, само че смисъла му в тима не е изчезнало. Приемаше всяка роля, която получаваше, без значение дали ставаше дума за 10 минути, полувреме или мач като титуляр. Правеше го безупречно и с професионализма, който го характеризираше от първия до последния мач с фланелката на Динамо. Включително и в плейофите с ФКСБ, когато беше пуснат като титуляр на върха на офанзивата поради многото травми в тима.
На 34 години Миланов наближава края на кариерата си, само че последните му изяви демонстрират, че към момента може да се показва на положително равнище. Вероятно към този момент не представляваше дълготрайно решение за клуба, само че остана скъп състезател за тима. В последна сметка решението да напусне беше негово и то поставя завършек на интервал, който, даже и да не беше зрелищен от статистическа позиция, беше значим за реконструкцията на Динамо.
И тук мисля, че поражда същинското предизвикателство за клуба. Напускането на Миланов не трябва да се гледа през призмата на 4 гола и 8 асистенции. Динамо губи опит, успокоение, тактическа просветеност и футболист, минал през значими мачове, напън, голове и съблекални на високо равнище.
На Динамо не му липсват млади играчи. Динамо се нуждае от хора, които са претърпели решителни мачове, които са се справили с моменти на напрежение и които могат да предадат тези неща на близките. Следователно, заместникът на Миланов би трябвало да донесе тъкмо този профил: опит, зрялост и дарба да въздейства позитивно на тима.
Може би статистиката няма да го сложи измежду огромните знаци на този интервал, само че съгласно мен Георги Миланов ще остане един от играчите, които дадоха всичко от себе си за Динамо, без значение от ролята, която получи.
В последна сметка, върхът му в червено-белите приказва самичък за себе си: 92 мача, 4 гола и 8 асистенции. Но приносът му за Динамо означаваше повече, в сравнение с могат да покажат цифрите ”, написа още в материала на Каталин Александру за Георги Миланов.
Георги Миланов разгласи, че се разделя с досегашния си клуб Динамо Букурещ. Изявлението му незабавно доближи и до прилежаща Румъния, където са на мнение, че “червените кучета ” губят скъп футболист, който е оказал помощ за спасението на тима, както и напредъка на целия клуб през идващите две години.
Сайтът Radio Dinamo1948, който следи от близко процесите в румънския гранд, направи равносметка на интервала на българския халф в столицата на северната ни съседка. “Може би не е бил играчът с най-вече голове или най-зрелищната статистика, само че безспорно е бил един от футболистите с най-впечатляваща биография, носили фланелката на Динамо през този интервал ”, стартира материалът, озаглавен “Отвъд цифрите ”.
“Пристигайки в Динамо през зимата на 2024 година, Миланов дойде с опит, насъбран в клубове като ЦСКА Москва, Левски София, Литекс Ловеч, Грасхопърс или МОЛ Види, и с 50 мача в националния тим на България. Той дойде в комплициран за клуба миг и способства както за спасяването на тима от изпадане през 2024 година, по този начин и за очевидния прогрес, който Динамо реализира през идващите две години.
На терена Миланов беше от вида играчи, които рядко притеглят цялото внимание, само че които карат играта да работи. Интелигентен, тактически порядъчен и кадърен да схваща доста добре моментите в мача, българинът представляваше и балансиращ фактор в съблекалня, която се нуждаеше от водачи и опит. Това беше една от аргументите клубът да упорства предходната година за удължение на контракта му, макар че договарянията по никакъв начин не бяха лесни.
Този сезон ролята му понижа доста. Той игра с съвсем 1000 минути по-малко от предходния сезон, само че смисъла му в тима не е изчезнало. Приемаше всяка роля, която получаваше, без значение дали ставаше дума за 10 минути, полувреме или мач като титуляр. Правеше го безупречно и с професионализма, който го характеризираше от първия до последния мач с фланелката на Динамо. Включително и в плейофите с ФКСБ, когато беше пуснат като титуляр на върха на офанзивата поради многото травми в тима.
На 34 години Миланов наближава края на кариерата си, само че последните му изяви демонстрират, че към момента може да се показва на положително равнище. Вероятно към този момент не представляваше дълготрайно решение за клуба, само че остана скъп състезател за тима. В последна сметка решението да напусне беше негово и то поставя завършек на интервал, който, даже и да не беше зрелищен от статистическа позиция, беше значим за реконструкцията на Динамо.
И тук мисля, че поражда същинското предизвикателство за клуба. Напускането на Миланов не трябва да се гледа през призмата на 4 гола и 8 асистенции. Динамо губи опит, успокоение, тактическа просветеност и футболист, минал през значими мачове, напън, голове и съблекални на високо равнище.
На Динамо не му липсват млади играчи. Динамо се нуждае от хора, които са претърпели решителни мачове, които са се справили с моменти на напрежение и които могат да предадат тези неща на близките. Следователно, заместникът на Миланов би трябвало да донесе тъкмо този профил: опит, зрялост и дарба да въздейства позитивно на тима.
Може би статистиката няма да го сложи измежду огромните знаци на този интервал, само че съгласно мен Георги Миланов ще остане един от играчите, които дадоха всичко от себе си за Динамо, без значение от ролята, която получи.
В последна сметка, върхът му в червено-белите приказва самичък за себе си: 92 мача, 4 гола и 8 асистенции. Но приносът му за Динамо означаваше повече, в сравнение с могат да покажат цифрите ”, написа още в материала на Каталин Александру за Георги Миланов.
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ




