Халфът на Ботев (Пловдив) и на националния отбор Тодор Неделев

...
Халфът на Ботев (Пловдив) и на националния отбор Тодор Неделев
Коментари Харесай

Избраха Футболист на футболистите за сезона в ebet Лига

Халфът на Ботев (Пловдив) и на националния тим Тодор Неделев бе определен за „ Футболист на футболистите “ за сезон 2021/2022 в анкетата на Асоциацията на българските футболисти. В допитването гласоподават играчите от Първа и Втора лига – българи и чужденци.
`Избраха
Капитанът на Ботев (Пловдив) събра общо 318 гласа и печели за трети път, откакто беше победител и за сезоните 2017/2018 и 2018/2019. Втори остана халфът на ЦСКА 1948 Ивайло Чочев с 281 гласа, а почетната тройка добавя Радослав Кирилов от Славия с 268 гласа.

Любопитен е фактът, че Футболист №1 на България за 2021 година Кирил Десподов (Лудогорец) приключи на четвърто място с 220 гласа.

„ Най-ценното нещо за всеки футболист е да получи признанието на своите сътрудници “, съобщи спечелилият в анкетата Тодор Неделев. „ Затова тази премия ми е най-скъпа и съм благополучен, че още веднъж съм неин притежател. Благодаря на всички, които са дали своят вот за мен и несъмнено, на моите съотборници и треньори, без които не бих могъл да реализира нищо “, добави още капитанът на Ботев (Пловдив).

За най-хубав млад футболист бе определен Филип Кръстев от Левски, който получи 415 гласа.
`Избраха
За най-хубав треньор на шампионата футболистите дефинираха наставника на Левски Станимир Стоилов. Той заслужи 424 гласа. Това е четвърта премия в кариерата на Стоилов, който до този миг два пъти бе печелил като треньор на Левски и един път - на Литекс.

Наградата за най-хубава футболистка заслужи Вероника Гоцева (Барокко София), която изпревари единствено с 2 гласа Яна Динева от Локомотив (Стара Загора). Гоцева печели наградата за повторно в своята кариера.

Всички спечелили в обособените категории ще бъдат наградени от Асоциацията на българските футболисти при започване на новия сезон.

Резултати от 21-ото издание на анкетата „ Футболист на футболистите “:

Футболист на футболистите:

1. Тодор Неделев (Ботев Пд) 318 гласа
2. Ивайло Чочев (ЦСКА 1948) 281
3. Радослав Кирилов (Славия) 268
4. Кирил Десподов (Лудогорец) 220

Най-добър млад състезател:

1. Филип Кръстев (Левски) 415 гласа
2. Доминик Янков (Лудогорец) 367
3. Светослав Вуцов (Славия) 258
4. Марин Петков (Левски) 150

Най-добър треньор:

1.Станимир Стоилов Левски 424 гласа
2. Илиан Илиев Черно море 375
3. Азрудин Валентич Ботев Пловдив 165
4. Николай Киров ЦСКА 1948 159

Най-добра футболистка:

1. Вероника Гоцева (Барокко София) 146 гласа
2. Яна Динева (Локомотив Ст. Загора) 144
3. Николета Бойчева (Локомотив Ст. Загора) 125
4. Нина Георгиева (Локомотив Ст. Загора) 120
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР