Gunnir остава най-големият партньор на Intel в областта на графичните

...
Gunnir остава най-големият партньор на Intel в областта на графичните
Коментари Харесай

Gunnir пусна фабрично овърклокната графична карта Arc B580 TRI OC с цена $295

Gunnir остава най-големият сътрудник на Intel в региона на графичните карти от представянето на серията ускорители Arc Alchemist насам. Сега е време за новата серия графични процесори Battlemage и производителят показа четвъртата версия на графичната карта Arc B580 – тя се назовава Arc B580 TRI OC.

Картата има напълно нов дизайн на охладителната система, който се разграничава от пуснатите по-рано модели Index и Photon. Видеокартите Gunnir с тези дизайни се оферират в бял и черен цвят. Новият модел TRI се предлага само в черен цвят.

Съдейки по оповестените изображения, моделът TRI заема междинна позиция в гамата на производителя: той се намира под модела Photon, само че над модела Index. Видеокартата е оборудвана с охладителна система с три вентилатора и има дебелина на два слота за уголемение. За разлика от модела Photon обаче тя няма RGB подсветка. Освен това работните честоти на графичния процесор на модела TRI са малко по-ниски от тези на версията Photon.

За графичния процесор Arc B580 TRI OC Gunnir е известно, че неговата периодичност е 2800 MHz. Това е със 130 MHz по-висока периодичност от референтната версия на картата от Intel, само че с 50 MHz по-ниска от модела Photon, което прави последната най-бързата версия на B580 на пазара сега. В същото време потреблението на сила на модела TRI остава непроменена – 213 W, същата като тази на Photon. Капацитетът на паметта на картата е 12 GB.

Gunnir Intel Arc B580 TRI OC е налична за закупуване в Китай. Тя коства 2149 юана (около $295), което е със 100 юана ($14) по-скъпо от версията Index – най-достъпния потребителски модел в гамата на производителя.

Източник: kaldata.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР