Грузия победи България с 5:2 в мач от Лигата на

...

Грузия ни развинти в Разград 5:2

Грузия победи България с 5:2 в мач от Лигата на нациите. Това е второ огромно отчаяние за старшията Ясен Петров, откакто предходната седмица „лъвчетата“ изпуснаха македонците 1:1.

Той разгласи, че подава оставка. Димитър Димитров – Херо и Николай Колев – Белия са любимци за поста.

Головата канонада в българската врата стартира още в 4-ата минута, когато Зурико Давиташвили откри резултата.

В 32-ата Андреа Христов си вкара автогол.

Пет минути след почивката Атанас Илиев върна едно попадение, само че незабавно по-късно Буду Зивзивадзе разпори за следващ път мрежата ни.

В 58-ата Хвича Кварацхелия се разписа от дузпа, а в 69-ата минута Валери Казаишвили вкара за 1:5.

Крайният резултат оформи Илиян Стефанов в 82-ата минута.

Лъвовете изиграха една от най-слабите си мачове в последните години.

Грузия е водач във краткотрайното класиране с 6 точки.

Втори е Северна Македония с 4 пункта, до момента в който България е на трета позиция с една точка.

Последен е Гибралтар с нула точки.

Следващият мач на България е посещение на Гибралтар.

2:5 Илиян Стефанов (82)

България:  13. Николай Михайлов /к/, 2. Иван Турицов (64 – 5. Виктор Попов), 3. Андреа Христов, 14. Антон Недялков, 12. Едисон Йорданов (46 – 15. Петко Христов), 18. Ивайло Чочев, 17. Георги Миланов (46 – 22. Илиян Стефанов), 8. Тодор Неделев (64 – 6. Филип Кръстев), 11. Кирил Десподов, 19. Мартин Минчев (64 – 21. Доминик Янков), 9. Атанас Илиев

Селекционер: Ясен Петров

Грузия:  1. Гиорги Лория, 2. Отар Какабадзе, 4. Гурам Кашия /к/, 3. Давит Хочолава, 6. Гиорги Абуржания (75 – 21. Гвилия), 5. Соломон Кверквелия, 16. Ника Квеквескири, 15. Иракли Азаров, 7. Хвича Кварацхелия (68 – 8. Казаишвили) , 18. Буду Зивзивадзе (68 – 22. Микаутадзе), 9. Зурико Давиташвили (74 – 20. Мамучашвили)

Селекционер : Вили Саньол

Ж.к.  Кирил Десподов, Андреа Христов (България)

Съдия : Фабио Мареска

Стадион : „Хюфефарма Арена“, Разград
Източник: plovdiv-online.com