Груповият лов на дива свиня и местен дребен дивеч започна

...
Груповият лов на дива свиня и местен дребен дивеч започна
Коментари Харесай

Прострелян ловец и глоби за алкохол на старта на ловния сезон за дива свиня

Груповият лов на дива свиня и локален малък дивеч стартира с случай и осем акта за нарушавания . По време на първите ловни излети на 5 и 6 октомври, горските чиновници от Изпълнителната организация по горите /ИАГ/, дружно със чиновници на районните дирекции по горите, държавните предприятия и Министерство на вътрешните работи, направиха всеобщи инспекции за съблюдаване на ловното законодателство в цялата страна.

По време на лов в землището на Еленов дол, община Своге , един ловджия беше прострелян и откаран в болница. Инцидентът се е случил в деня на откриването на лова , като сега се води досъдебно произвеждане.

Основните нарушавания, открити по време на инспекциите, са свързани с ловуване без постоянни документи и ловуване в прилежащи ловни региони. Двама ловци от Великотърновско бяха отстранени от проверяващите поради приложимост на алкохол преди началото на ловния излет . Бяха открити и случаи на ловуване с незаверен ловджийски билет, а четирима ловци от Русенско получиха наказания за ловуване в непознат ловджийски регион .

Горските чиновници в Стара Загора постановиха санкция на участник в лова, който е нямал облекло с ослепителен предупредителен цвят . През първия ден на лова беше открит нелегално отстрелян елен лопатар в региона на ловна дружинка Розино .

Контролът ще продължи с масирани инспекции, като строго ще се следи за съблюдаване на наредбите на Закона за лова и запазване на дивеча , както и на Правилника за използването му по време на ловните излети.

Българите желаят по-добри пътища, а освен камери и санкции

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР