Група евродепутати поискаха нидерландският им колега Марсел де Грааф да

...
Група евродепутати поискаха нидерландският им колега Марсел де Грааф да
Коментари Харесай

Искат разследване срещу евродепутат, отрекъл депортацията на украинчета

Група евродепутати желаеха нидерландският им сътрудник Марсел де Грааф да бъде разследван за разпространение на проруска агитация, заяви „ Политико “.

Това стана, откакто през вчерашния ден той разгласи свидетелствата за депортирането на украински деца от окупираните територии като агитация и посочи, че Русия просто ги спасявала от бомбардировките. А самите обстрели съгласно него били дело на Киев. Нидерландецът изрече изказванията си пред поканената в залата 16-годишна Валерия Галич - депортирано украинско дете, което съумя да се завърне в родината си.

Същевременно Де Грааф упрекна Украйна, че прави трафик на деца и им взема органите. Накрая той обвърза всичко това с трансджендърството на Запад.

Евродепутати желаеха ръководителят на Екологичен потенциал Роберта Мецола да разшири воденото сега следствие против латвийската представителка Татяна Жданока. В края на януари тя бе уличена като съветски сътрудник в следствие на изданието „ Инсайдър “ с присъединяване на българския публицист Христо Грозев.

„ Европейският парламент не може да служи за платформа за Кремълската агитация. Искаме следствието да бъде разширено и да включва изчерпателен разбор на разпространяването на съветската агитация в Парламента “, декларират в писмо евродепутатите Раса Юкнявичиене от Литва, Хилде Ваутманс от Белгия и Катарина Ринзема от Нидерландия.

Изказването на Марсел де Грааф е окачествено като подправено и манипулативно. По думите на Раса Юкнявичиене в пленарната зала е чут точно кремърлският разказ за трафика и депортацията на деца. За това закононарушение Международният углавен съд (МНС) издаде заповед за арест на съветския президент Владимир Путин.

Самият Марсел де Грааф жигосах нападките против него като „ тоталитарен апел за цензура “. Татяна Жданока пък съобщи, че сега няма водено следствие против нея.

Де Грааф е самостоятелен евродепутат, само че бе изпран в Екологичен потенциал от листата на крайнодясната нидерландска Партия на свободата, ръководена от Геерт Вилдерс. След като стана евродепутат обаче, той се трансферира в друга извънредно дясна партия в родината си – Форум за народна власт.

Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР