Груба грешка на вратаря Красимир Костов провали „Ботев“ (Враца) срещу

...

Груба грешка на Краси Костов провали Ботев/Враца/ срещу Локомотив/Сф/

Груба неточност на вратаря Красимир Костов провали „ Ботев “ (Враца) против „ Локомотив “ (София), мач от десетия кръг на efbet Лига, приключил 2:2.
Двата отбора направиха едно бясно първо полувреме, в което паднаха и четирите гола.
В края на мача пък домакините останаха с двама души по-малко, само че гостите не стигнаха до цялостния поврат.
Резултатът бе открит от домакините още в осмата минута. Тогава при едно центриране от фаул Дориан Бабунски засече топката при задната греда и даде преднина на „ Ботев “.
Само четири минути по-късно резултатът към този момент беше 2:0 в интерес на отбора от Враца. Центриране от корнер и Антонио Георгиев засече топката с глава. Стражът Александър Любенов излезе доста неразчетено и оголи рамката на вратата си.
В 20-ата минута „ Локомотив “ понижи резултата. Вратарят Красимир Костов направи левашка неточност и не съумя да улови една привидно лека топка, като по този начин я даде на Илия Димитров в наказателното поле. Нападателят на гостите в началото стреля в тялото на стража, само че при втория опит съумя да прекара топката във вратата.
В 30-ата минута „ Локомотив “ изравни резултата. Александров получи топката на границата на наказателното поле и с мощен шут с левия крайник не остави шансове на Костов.
До края на първата част „ Ботев “ имаше две положения да означи трети гол, само че първо Любенов мазета удар на Юлиян Ненов, а по-късно Бабунски не съумя да засече топката от дребен ъгъл.
В 53-ата минута гол на домакините бе анулиран поради доста тънка засада. Матеус засече топката във вратата, само че при предходния пас състезател на Враца бе на сантиметри зад отбраната на „ Локомотив “.
Постепенно играта се изравни, и ситуациите пред двете порти понижиха. Темпото спадна и срещата потегли към делба на точките. В края на мача обаче стана по-напрегнато на терена и домакините останаха с двама души по-малко в една и съща минута. Красимир Тодоров удари в лицето съперников състезател при едно единоборство и след разглеждане от ВАР съдията му сподели пряк червен картон. В същото време Йоан Бауренски реагира бурно в символ на митинг и получи жълт картон, който се оказа втори за него.

„ Ботев (Враца) 2:2 „ Локомотив “ (София)
1:0 Бабунски (8)
2:0 Георгиев (12)
2:1 Димитров (20)
2:2 Александров (30)

Стартови сформира:
„ Ботев “ (Враца): 76. Костов, 2. Христов, 18. Миланов, 88. Бауренски, 77. Николов, 6. Георгиев, 17. Ивайлов, 21. Сержиньо, 16. Матеус, 94. Ненов, 20. Бабунски
„ Локомотив “ (София): 24. Любенов, 13. Рапосо, 22. Семерджиев, 89. Матеус, 4. Орачев, 26. Милошев, 44. Кацаров, 58. Октавио, 7. Александров, 93. Пинсон, 19. Димитров
Източник: bulnews.bg