Григор Димитров започна с успех участието си на Мастърс 1000

...

Григор Димитров постави начало на клей сезона с победа

Григор Димитров стартира с триумф присъединяване си на Мастърс 1000 шампионата в Монте Карло. Най-добрият български тенисист се наложи с 2:0 сета над Ян-Ленард Щруф (Германия) в дуел, който трябваше да се състои в понеделник, само че беше отсрочен за през днешния ден поради дъжда над Княжеството. В обособените елементи Димитров се наложи с 6:3, 6:4, като реализира трети триумф от пет мача против този конкурент. За Димитров това беше първи дуел на червени кортове за 2021 година Във втория кръг на следващия ден той ще срещне Жереми Шарди. Григор Димитров не стартира изключително мощно дуела и първи позволи пробив, който беше вкоренен за 1:3 гейма. Последва обаче страхотна серия от 5 поредни гейма на сметката на българина, които му осигуриха триумф в сета след 32 минути игра – 6:3. В първите два сервис-гейма през втората част на Димитров му се наложи да отрази общо 4 точки за пробив, само че двукратният Спортист №1 на България се оправи и не позволи брейк. За сметка на това в петия гейм Димитров на собствен ред стигна до точка за пробив и се възползва, повеждайки в резултата с 3:2. Макар и мъчно, българинът съумя да затвърди задатъка си, след което до края на срещата не позволи Щруф да мисли за поврат. Във втория кръг Димитров ще играе против един от ветераните в тура – Жереми Шарди. 34-годишният французин се наложи на старта с 2:1 сета над Александър Бублик – 6:4, 0:6, 7:5. До момента Димитров и Шарди са играли 5 пъти, като българинът води с 3-2 победи. последният им двубой е от преди 3 години в Маями, а успеха е за Шарди – 6:4, 6:4.
Източник: dnesplus.bg