Григор Димитров започна с победа участието си на Мастърс 500

...

Железен Григор - започна с победа участието си на Мастърс 500 в Барселона!

Григор Димитров стартира с победа присъединяване си на Мастърс 500 в Барселона. Българинът отвя №70 в света Жил Симон с 6:2, 6:1 в мач от втория кръг за 1 час и 22 минути игра. Надпреварата е с награден фонд 2 510 900 евро, а хасковлията почиваше в първия кръг.

В третия кръг Григор Димитров ще се изправи против Малек Джазири (Тунис), от който отпадна по-рано през сезона в Дубай.

Днешният конфликт на Григор и Симон бе под №9 посред им - французинът към момента води с 5:4 победи.

Григор Димитров реализира по два пробива в двата сета. В първата част той проби сервиса на Симон при 4:2 гейма, след което затвърти за 5:2 гейма, а последва и нов пробив за 6:2 гейма. Хасковлията завоюва седем следващи гейма - от 3:2 гейма на първия сет до 3:0 гейма във втората част. Междувременно българинът записа и трети пробив - при 2:0 гейма във втория гейм. Димитров съумя да пробие за четвърти път сервиса на съперника при 5:1 гейма и затвори сета без проблеми със собствен сервис за 6:1, съобщи БЛИЦ.
Източник: bnews.bg