Григор Димитров започна с експресна победа участието си на „Мастърс

...

Григор Димитров започна убедително в Монте Карло

Григор Димитров стартира с експресна победа присъединяване си на „ Мастърс 1000 " шампионата в Монте Карло. В среща от първия кръг българинът водеше с 6:3, 2:0 и 40-0, при сервис на Басилашвили, когато грузинецът се отхвърли поради травма. Двубоят продължи единствено 47 минути.

В първия си мач на клей за сезона Димитров се показа доста добре. Българинът, полуфиналист в конкуренцията през 2018 година, изигра отличен първи сет, в който осъществя единствен пробив за 4:2, а в геймовете, в които сервираше, загуби единствено 1 точка от 21 разиграни.

30-годишният Димитров започва с брейк и втората част, а при 2:0 гейма и 40:0 Басилашвили реши да приключи присъединяване си в дуела.

Българинът проработи 39070 евро и 45 точки за международната класация, в която заема 28-ото място. Той чака спечелилия от дуела сред сърбите Душан Лайович и Филип Краинович във втория кръг.
Източник: trafficnews.bg