Григор Димитров започна по отличен начин участието си на Мастърс

...

Отличен старт на Григор в Синсинати

Григор Димитров стартира по отличен метод присъединяване си на Мастърс шампионата в Синсинати с 6:3, 6:4 против международния №16 Роберто Баутиста Агут. Във втория сет мачът бе пресечен поради дъжди при резултат 4:3 за испанеца, само че след подновяването на играта първата ни ракета обърна резултата единствено за няколко минути и постави завършек на отрицателната си серия от три следващи загуби.

За Димитров това беше първи триумф в тура от 30-ти юни, когато надделя различен испанец - Фернандо Вердаско на старта на Уимбълдън.

В първия сет българинът работи съвсем безупречно. С ранен пробив той взе надзор в срещата, а при 5:3 и 0:15 направи 4 поредни аса, с което си подсигури откриващата част.

В началото на втория сет двамата си размениха по един пробив, а Димитров сензитивно усили непредизвиканите неточности в играта си. При 3:4 дуелът бе спрян за към час поради дъжд, а при подновяването му Гришо завоюва 12 от изиграните 15 точки и си подпечата крайния триумф.

В идващия кръг българинът, първенец в шампионата от 2017 година, ще срещне Александър Бублик или Маркос Хирон. Любопитен е фактът, че точно Бублик го победи във втори кръг на Уимбълдън.
Източник: marica.bg