Григор Димитров започна блестящо участието си във финалите на АТР

...

Гришо почна с блестяща победа в Лондон!

Григор Димитров стартира ослепително присъединяване си във финалите на АТР в Лондон. Най-добрият български тенисист победи австриеца Доминик Тийм с 6:3, 5:7, 7:5 в първия си мач от Група "Борис Бекер ".
Двубоят в "О2 Арена " бе извънредно трагичен и продължи 128 минути. С триумфа си Гришо прибави 200 точки към своя актив за международната класация, където сега е №6.
В първия сет имаше единствено един пробив и той бе за Димитров. При 3:2 в негова изгода нашето момче се възползва от неуверената игра на австриеца и това бе задоволително, с цел да затвори частта при 6:3.
Във втория сет всеки един от тенисистите взимаше своето сервиране и резултатът вървеше гейм за гейм до 6:5 в интерес на Тийм. Точно тогава австриецът, който е подложен под №4 в шампионата, проби на нула сервирането на Димитров и изравни сетовете.
Драмата в решаващия трети сет стартира в 7-ия гейм, когато при резултат 3:3 Григор Димитров още веднъж проби противника си и по-късно затвърди пробива за 5:3. Точно когато сервираше за мача хасковлията позволи пробив и Доминик Тийм се върна в дуела след 5:5.
Гришо обяче сподели по-здрави нерви и още веднъж проби съперника си, а по-късно сервира сполучливо и за мача, затваряйки третия сет със 7:5.
Източник: ruse24.bg