Григор Димитров загуби срещата си от третия кръг на турнира

...

Григор не успя да пребори Чилич в последния си мач за сезона

Григор Димитров загуби срещата си от третия кръг на шампионата в Париж против Марин Чилич и по този метод изигра последния си мач за сезона. До края на годината българинът няма декларирано присъединяване на различен шампионат.

Гришо не съумя да се опълчи на седмия в международната класация Чилич и загуби във френската столица с 6:7(5), 6:4. По този метод салдото в дуелите сред двамата към този момент е 4:1 победи за Чилич.

Мачът стартира с гейм и пробив за противника на Димитров. Българинът обаче се активизира и изравни резултата за 2:2. В последна сметка сетът бе решен след тайбрек, в който Чилич сподели по-здрави нерви.

Втората част стартира с нов пробив за Чилич след 3 непредизвикани неточности на българина. След това съперникът затвърди преднината си и съумя безапелационно да води нещата до дъно и да вземе сета с 6:4.

В идващия кръг Димитров ще играе с спечелилия от двойката Новак Джокович - Дамир Джумхур.
Източник: bnews.bg