Григор Димитров загуби от световния №117 Малек Джазири с 1:2

...

Много жалко! Григор загуби в Дубай!

Григор Димитров загуби от международния №117 Малек Джазири с 1:2 сета (6:4, 5:7, 4:6) на старта на шампионата ATP 500 в Дубай.

Българинът падна от високо, откакто преди дни летеше рисково сред постройките в Емирствата. Загуби в първия кръг на шампионата, за който съобщи упоритост, че желае да завоюва.

Играта му не вървеше, най-много на негов сервис и като че ли подцени противника си, който взе участие с уайлд кард.

Спечели първия сет относително елементарно и това му даде убеденост, която му изигра доста неприятна смешка.

Първият му сервис не влизаше, а на подаването на тунизиеца като че ли се пестеше за идващите мачове. Такива обаче няма да има.

Първият сет вървеше гейм за гейм и в последния Григор го взе по шампионски с пробив при 5:4.

Оттам нататък обаче всичко потегли наобратно. Във втория сет трябваше да избавя огромен брой точки за пробив - общо 5.

Последната от тях обаче бе сполучлива за тунизиеца и той проби, с цел да изравни сетовете.

Решителният трети бе най-драматичен. Джазири проби в седмия гейм, а по-късно изпусна два мачбола.

На свое подаване обаче сподели убеденост и реализира една от най-големите си победи в кариерата.

Григор заби 14 аса, само че завоюва едвам 46% от точките на своя втори сервис. Това се оказа и нещото, което го лиши от триумф.

Но той нямаше и да е подобаващ. Джазири в идващия кръг ще играе с холандеца Робин Хаасе, заяви Дир.бг.
Източник: bnews.bg