Григор Димитров стартира успешно участието си в домашния турнир от

...

Измъчена, но много важна победа за Гришо в Монте Карло

Григор Димитров започва сполучливо присъединяване си в " домашния " шампионат от сериите " Мастърс " в Монте Карло, който е с награден фонд 4.9 милиона евро. Гришо бе подложен под №4 в главната скица, само че преодоля много мъчно №82 в света Пиер-Юг Ербер (Франция) с 2:1 сета - 3:6, 6:2, 6:4. Двубоят продължи близо 1 час и 40 минути.

Добрата вест е, че Григор Димитров няма да пази точки от актива си за международната класация, защото предходната година отпадна в първия си мач от шампионата в Монте Карло. Българинът продължава и в конкуренцията по двойки, където негов сътрудник е Давид Гофен от Белгия.

В третия кръг Григор Димитров ще се изправи против спечелилия от мача сред Алберт Рамос-Виньолас (Испания) и Филип Колшрайбер (Германия).

Гришо позволи пробив още при второто си сервиране, а по-късно при 3:5 бе продънен още веднъж, което бе задоволително за представителя на домакините да затвори сета.

Във втората част се с лучи противоположното. Всеки печелеше сервирането си до 2:2, когато Димитров направи забележителна серия от 4 следващи гейма и изравни резултата.

В решителния трети сет първата ни ракета още веднъж реализира пробив в 5-ия гейм и поведе с 3:2, а по-късно и с 4:2.
Източник: ruse24.bg