Григор Димитров стартира участието си на Аустрелиън Оупън 2020. Гришо

...

Гришо отвърна с тежък удар на Лондеро

Григор Димитров започва присъединяване си на Аустрелиън Оупън 2020. Гришо играе против Хуан Игнасио Лондеро. Мачът се организира на корт " Мелбърн Арена " и може да го гледате в мрежата ТУК!

Резултатът в сетовете е 1:1, съобщи Пик.

Над Мелбърн пък се изсипа дъжд, по този начин дуелът на Григор стартира с минимално забавяне по отношение на предварителните упования. Визираният дъжд в този момент е повече от добре пристигнал поради горските пожари, които провокираха големи беди в Австралия.

На " Мелбърн Арена " има преносим покрив, той бе спуснат и в 06:23 часа българско време започва разногласието Димитров - Лондеро.

Гришо отрази 2 благоприятни условия за пробив и поведе с 1:0 гейма. Заформи се серия от геймове за подаващите и краткотрайният резултат стана - 4:4. В този миг Хуан Игнасио реализира брейк, повеждайки с 5:4, а по-късно взе сервис-гейма си, затваряйки първата част с 6:4.

2:1 гейма за Григор до първата отмора в сет номер 2 - и двамата тенисисти отразиха по точка за пробив в този откъслек от мача. Лондеро парира нова опция за брейк и изравни - 2:2. Сервис-гейм за Димитров - 3:2. Гришо направи пробив за 4:2. Бърз сервис-гейм и 5:2 за Григор. Брейк за Гришо - 6:2.

3:0 гейма за Димитров до първата отмора в третата част (1 пробив). Още 2 следващи гейма за Гришо - 5:0.Аржентинецът Хуан Игнасио Лондеро е №52 в тенис-ранглистата все още. При победа на Григор Димитров, във втория кръг сънародникът ни ще се изправи против различен представител на Аржентина - Леонардо Майер, или младия американец Томи Пол.Междувременно Денис Шаповалов (Канада) загуби от Мартон Фучович (Унгария) с 3-6, 7-6(7), 1-6, 6-7(3). Така Григор може най-рано в четвъртия кръг на шампионата от Шлема да срещне по-високо ранкиран състезател от него, а точно именития Роджър Федерер (Швейцария). Разбира се, в случай че Димитров и Федерер не престават напред в надпреварата до въпросната фаза.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!