Григор Димитров ще премери сили с Новак Джокович в сблъсък

...

НА ЖИВО: Григор Димитров - Новак Джокович 6:7, 2:3, гладиаторска битка, сърбинът взе драматично първия сет

Григор Димитров ще премери сили с Новак Джокович в конфликт от третия кръг на Откритото състезание на Австралия. Срещата стартира в 10:00 часа. Те ще открият вечерната сесия на " Род Лейвър Арина ".

Понастоящем най-хубавият български тенесист отстрани Аслан Карацев (Русия) и Ласло Джере (Сърбия).Сърбинът пък се наложи над Роберто Карбалес Баена (Испания) и Ензо Куако (Франция).

Двамата с хасковалията са се изправяли един против различен 10 пъти, като Джокович е побеждавал девет пъти, а Димитров има едвам един триумф, реализиран през 2013 година, когато Ноле бе 1 в международната класация.
 Григор Димитров: Джокович е любимец, само че нещата могат да се извърнат и в моя изгода

Българинът даде изявление за формалния уебсайт на АТП

ТОПСПОРТ ще наблюдава онлайн конфликта сред първите ракети на България и Сърбия:

Григор Димитров - Новак Джокович 6-7(7), 2-3

Първи сет

Григор Димитров сервира първи в сет №1. Джокера взе първата точка в гейма, Гришо изравни, само че Ноле взе идващите две и стигна до две точки за пробив. Впоследствие първата ни ракета сгреши от бекхенд и сърбинът проби.

Вторият гейм доближи до тъждество, само че Джокович въпреки всичко си взе подаването и затвърди пробива.

Първи гейм за Григор! Хасковлията си взе сервис-гейма и резултатът стана 1:2.
 Снимка 603272
Източник:

Четвъртият гейм стартира с фантастично разиграване, което Гришо съумя да завоюва, само че Джокович бързо обърна развоя на събитията и дръпна с 3:1.

В гейм №5 още веднъж станахме очевидци на много оспорвана игра. Григор дръпна с 40-15, само че Ноле стигна до тъждество. Първата ни ракета не сподели, че това го е смутило, взе идващите две точки и понижи изоставането си - 2:3.

Сърбинът сподели отлична игра в идващия гейм и взе подаването си на нула.
 Снимка 603275
Източник:

В последния гейм с този комплект топки Димитров показва добра успеваемост от сервиз, направи два аса и още веднъж понижи изоставането си до единствено един гейм.

Гейм №8 стартира добре за българина и той поведе, само че Джокера бързо дръпна с 30-15. Последваха два сервиза в тялото, които Гришо не съумя да отрази и Ноле поведе с 5-3 в първия сет.

Следващият гейм продължи повече от 8 минути и беше много непосилен за Григор. Българинът съумя да избави цели три сетбола и принуди Джокович да сервира за първия сет. Сърбинът стартира да демонстрира признаци на болки в бедрото, които го мъчат още от предишния мач.
 Снимка 602962
Източник:

В гейм №10 Григор завоюва първите две разигравания и сложи Джокович напрегнат, само че Ноле още веднъж показва класата си изравни до 30-30. Гришо завоюва идната точка и доближи до първа такава за пробив! Джокера сгреши от бекхенд и резултатът е подравнен - 5:5!
 Снимка 603271
Източник:

Гришо не срещна никакви проблеми при идващото си подаване и дръпна с 6:5, принуждавайки Джокович да сервира за оставане в първия сет!

Дежавю в гейм №12. Българинът дръпна с 0-30, само че сърбинът изравни. Последва неточност от форхенд и Григор доближи до сетбол. Ноле възвърне паритета след ас по правата, само че хасковлията взе идната точка и още веднъж сложи Джокера напрегнат. Сръбският тенисист обаче не се съобщи, избави и втория сетбол, взе идващите две точки и вкара първия сет в тайбрек!

Тайбрекът стартира чудесно за Джокович, който рано доближи до мини пробив и поведе с 5-2. Григор се съвзе и понижи до 5-4, а при подаването на Ноле върна мини пробива и изравни до 5-5. Сърбинът направи ас и първи доближи до сетбол, само че Гришо не трепна при подаването си и резултатът стана 6-6. Хасковлията вкара мощен първи сервис и на собствен ред доближи до сетбол, който обаче беше отразен с опитност. Ноле взе идващите си два сервиса и отново доближи до сетбол. Последва фамозно разиграване, в което за жалост Джокович излезе победител и поведе в сетовете.
 Снимка 603281
Източник:

Медицински таймаут за Джокович! Сърбинът още веднъж има проблеми с бедрото!

Втори сет

Двамата не срещнаха проблеми при първите си подавания в сет №2 и резултатът бързо стана 1:1.

Джокович взе сервис-гейма си, а Григор сервира с нови топки в при своето подаване. Ноле дръпна с 0-30, само че първата ни ракета още веднъж сподели темперамент, завоюва идващите 3 разигравания и поведе. Джокович докара нещата до тъждество, имаше и три точки за пробив, които обаче бяха отразени и след 12-минутна гладиаторска борба Григор въпреки всичко възвърне паритета във втория сет.