Григор Димитров ще играе с испанския ветеран Фернанрдо Вердаско в

...

Григор Димитров започва срещу Вердаско в Барселона

Григор Димитров ще играе с испанския деец Фернанрдо Вердаско в първия си мач от шампионата на червени кортове в Барселона. Двамата ще се срещнат в дуел от втория кръг на конкуренцията, която е от категория " АТП 500 ".

Димитров почива на старта на шампионата като подложен под №13 в главната скица. Вердаско преодоля първия кръг след победа в два сета против сънародника си Фелисиано Лопес - 6:4, 6:3 за 82 минути.

Димитров и Вердаско са се срещали шест пъти, като са разменили по три победи. 27-годишният българин и 35-годишният испанец, които са надлежно №43 и №37 в международната класация, по традиция вършат извънредно равностойни мачове.

Последният им дуел беше през август във втория кръг на мастърса в Торонто. Димитров завоюва трагична победа след поврат - 4:6, 6:2, 7:6 (5).

Двамата се срещнаха още два пъти през 2018 година, като Вердаско излезе победител и в двата случая - 7:6, (4), 6:2, 6:4 в третия кръг на " Ролан Гарос " и 7:6 (4), 4:6, 6:3 във втория кръг на мастърса в Индиан Уелс.

Първият мач посред им се игра през 2013 година Те се изправиха един против различен в полуфиналите на шампионата на червени кортове в Бостад, като Вердаско завоюва след доста оспорвана 150-минутна борба - 7:6 (3), 5;7, 7:5.

След това Димитров записа две следващи победи против испанския левичар - 6:1, 3:6, 6:3 в първия кръг в Пекин през 2014 година и 6:4, 4:6, 6:4 в първия кръг на мастърса в Монте Карло през 2015 година

Димитров има да пази 90 точки от миналогодишното си присъединяване в Барселона. Той стигна до четвъртфиналите, където беше спрян от Кареньо Буста. Много е евентуално българинът да изпадне от топ 50, в случай че не успее да повтори класирането си от 2018 година

Барселона в началото не влизаше в програмата на Димитров. Бившият №3 в света обаче промени проектите си, получи " уайлд кард " от уредниците и ще запише пето присъединяване в конкуренцията на алените кортове в Каталуня.

Турнирът в Барселона не е измежду най-успешните за Димитров. Той загуби първите си три мача в столицата на Каталуня - в първия кръг на квалификациите през 2008 година, в първия кръг на главната скица през 2011 година и във втория кръг през 2013 година, преди да запише първите си победи през 2018 година

Всичко, което би трябвало да знаете за: Мачовете на Григор Димитров (1043)
Източник: dnevnik.bg