Григор Димитров ще играе с американския тенисист Джаред Доналдсън във

...

Димитров срещу американец във втория кръг на Ролан Гарос

Григор Димитров ще играе с американския тенисист Джаред Доналдсън във втория кръг на Откритото състезание на Франция.

21-годишният представител на Съединени американски щати започва присъединяване си с победа над чилиеца Николас Джари в пет сета 6:3, 4:6, 3:6, 6:3, 6:4.

Двубоят беше много забавен и оспорван и продължи близо три часа. Доналдсън съумя да прескочи първия кръг от втория си опит, откакто предходната година в дебюта си в главната скица на Ролан Гарос загуби от представителя на домакините Пиер-Юг Ербер.

Григор в профил египтянина Мохамед Сафуат с 6:1, 6:4, 7-6 (1).

Гришо с триумф в първия кръг на Ролан Гарос

Петият в света българин, и четвърти подложен в схемата трябваше да играе с Виктор Троицки, само че сърбинът се отхвърли минути преди мача поради травма и на негово място на корта излезе "щастливия губещ " от квалификациите Сафуат.

Димитров до момента не е играл с Доналдсън, който е 57-и в ранглистата.