Григор Димитров се завърна в топ 30 след силното си

...
Григор Димитров се завърна в топ 30 след силното си
Коментари Харесай

Гришо пак в Топ 30

Григор Димитров се завърна в топ 30 след мощното си показване на шампионата от сериите АТР500 във Виена, Австрия. Най-добрият български тенисист доближи до полуфиналите, където отстъпи с 4:6, 2:6 пред бъдещия първенец Даниил Медведев, заяви Гонг.бг.

Благодарение на извоюваните 180 точки в австрийската столица 31-годишният хасковлия се изкачи с 4 места в международната класация и от през днешния ден е под №28 с 1460 точки на сметката му. Това бе трети полуфинал за него през сезона. Тази седмица Димитров ще има опция да усъвършенства още ранкинга си, защото ще взе участие на “Мастърс ”-а в Париж, Франция.

Промяна с четири позиции има и при втората ни ракета Димитър Кузманов, само че тя е с негативен знак. 29-годишният пловдивчанин се смъкна на 210-то място с актив от 255 точки.

Отстъпление има и при Адриан Андреев, който загуби три места и към този момент е под №219 с 248 точки.

В същото време Александър Лазаров продължава да прогресира и се изкачва с 14 места до рекордния за него №275. Припомняме, че предходната седмица Лазаров направи скок от 28 позиции. Тази възходяща смяна при него се дължи на двете следващи трофеи, които той завоюва на ITF шампионатите в Созопол.

Сериозен прогрес означават още Александър Донски – с 23 места до №633, и Леонид Шейнгезихт – с 24 места до №882.
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР