Григор Димитров се разправи набързо с датчанина Аугуст Холмгрен, победи

...

Григор Димитров се разправи набързо с датчанин в Сан Диего

Григор Димитров се разправи небрежно с датчанина Аугуст Холмгрен, победи го с 6:1, 6:1 за едвам 56 минути игра и се класира за четвъртфиналите на тенис шампионата в Сан Диего Калифорния. Следващият му противник е руснакът Аслан Карацев.

Българинът трябваше да срещне третият подложен Феликс Оже-Алиасим, само че канадецът се отдръпна от конкуренцията и против Димитров се изправи като "щастлив губещ " 901-ият в международната класация датчанин Холмгрен.

През целия мач превъзходството на Григор бе явна. В първия сет той позволи загубата единствено на един гейм и го взе с 6:1 за 27 минути.

По сходен метод се разви и вторият сет, който търпя единствено две минути повече от първия и приключи при същия резултат - 6:1 за българина.
Източник: skandal.bg