Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от

...

Григор победи Музети на старта в Париж

Григор Димитров се класира за втория кръг на шампионата от сериите Мастърс 1000 в Париж. Наградният фонд на конкуренцията е 7.6 милиона евро. Българинът се оправи с Лоренцо Музети след 6-2, 6-7(4), 6-3 за два часа и 20 минути.

Димитров направи пробиви в петия и седмия гейм на първата част, с цел да поведе безпроблемно в резултата. Италианецът обаче съумя да се опълчи на най-хубавия български тенисист във втория сет. Григор Димитров проби още първоначално и поведе с 2-1. После обаче той пропусна мачбол при 5-4 и беше пробив. В последвалия тайбрек Лоренцо Музети съумя да се добере до 7:4, изравнявайки резултата.

В решителната част хасковлията поведе с 3-0 и завърши дуела при 6-3 от втората си опция. Това е втори триумф за Гришо против Музети в границите на единствено 6 дни.

В идващия кръг на шампионата в Париж Димитров ще играе против Даниил Медведев. През предходната седмица. До момента Григор има 2 победи в общо 8 дуела против третия в света Медведев.