Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от

...

Гришо с успешен старт на клей за сезона

Григор Димитров се класира за втория кръг на шампионата от сериите " Мастърс 1000 " в Монте Карло.В първия си мач на клей за сезона българинът надигра младия американец Бен Шелтън с 6:1, 3:6, 6:3 за два часа и 12 минути игра.Срещата с 20-годишния Шелтън се оказа много сложна за Димитров, макар отличното начало на първата ракета на България.В откриващия сет някогашният номер 3 в международната класация бе всемогъщ стопанин на корта. Той осъществя два пробива от три благоприятни условия, като взе пет поредни гейма, с цел да го завоюва с 6:1.Във втория сет обаче Шелтън понижи непредизвиканите неточности и заигра с по-голяма убеденост. Американецът, който е 39-и в международната класация, получи и първата си точка за пробив в осмия гейм и незабавно съумя да я осъществя, с цел да поведе с 5:3 гейма.Особено тежък и за двамата тенисисти се оказа деветият гейм на втория сет. Той продължи близо 20 минути, като в него Димитров пропусна пет брейкбола, а Шелтън съумя да завоюва сета от четвъртата си опция.Загубеният втори сет обаче не повлия отрицателно на 31-годишния българин. Димитров още веднъж се върна към играта си от първия сет, сътвори си голям брой благоприятни условия за пробив и осъществя една от тях, с цел да поведе с 3:1 гейма. Това му бе и изцяло задоволително, с цел да завоюва мача, взимайки останалите геймове при собствен сервис. Във втория кръг противник на Димитров ще бъде чехът Иржи Лехечка, който завоюва с 6:1, 7:5 против финландеца Емил Руусувуори за час и 32 минути игра.За класирането си за втория кръг българинът ще вземе 45 точки за международната класация и 41 700 евро от общия награден фонд от 5,7 милиона евро.
Източник: novsport.com