Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира на

...

Страхотно начало за Григор Димитров във Виена, очаква Медведев

Григор Димитров се класира за втория кръг на шампионата на твърда настилка от сериите АТП 500 във Виена с награден фонд 2,56 милиона евро.
Прочетете още
Българинът победи с 6:3, 6:4 италианеца Лоренцо Музети. Срещата продължи 94 минути.

Така Димитров си върна загубата от този съперник на четвъртфиналите в Акапулко през 2021 година. С този триумф Григор проработи 45 точки за международната класация.

Димитров доближи до полуфиналите във Виена през предишния сезон, където загуби от бъдещия първенец Даниил Медведев (Русия). Медведев е подложен под №1 през тази година и ще играе в първия кръг против Артур Филс. При триумф Медведев и Димитров ще играят един против различен още във втория кръг в повтаряне на полуфинала от предходната година.

Българинът проби за 3:1 в първия сет против Музети, а при 4:1 пропусна две точки за нов пробив. При 5:3 Григор сервира за продобиване на първата част и от четвъртия си сетбол победи с 6:3.

Във втория сет Димитров проби за 5:4 и по-късно затвори мача на личен сервис.
Източник: trafficnews.bg