Григор Димитров се класира за втория кръг на двойки на

...

Григор Димитров с победа на двойки на турнира от сериите Мастърс в Рим

Григор Димитров се класира за втория кръг на двойки на шампионата по тенис на червени кортове от сериите " Мастърс 1000 " в италианската столица Рим с награден фонд 6 милиона евро.

Димитров и Хуберт Хуркач (Полша) победиха Иван Додиг (Хърватия) и Остин Крайчек (САЩ) с 2:6, 7:6(5), 10-6 след 100 минути игра.

Двукратният първенец при мъжките дуети в шампионатите от Големия шлем Додиг и сътрудникът му в този мач Крайчек стартираха чудесно и след серия от четири следващи гейма дръпнаха с 5:1 по пътя си към триумфа в първия сет.

Втората част беше равностойна и мина без пробиви, а в тайбрека Димитров и Хуркач поведоха с 6:2 точки и стигнаха до равнене на резултата.

В решителния шампионски тайбрек до 10 точки българинът и полякът взеха задатък от 5:2 и не позволиха поврат.

Димитров стартира присъединяване си на сингъл на следващия ден в първия кръг против квалификанта Брендън Накашима (САЩ).