Григор Димитров се класира за втори път в кариерата си

...

Григор Димитров се класира за полуфинал в Париж

Григор Димитров се класира за повторно в кариерата си за полуфиналите на шампионата в Париж. Наградният фонд на напреварата е 5,8 милиона евро.

Димитров се наложи над поставения под номер 11 Хуберт Хуркач след 6-1, 4-6, 6-4 за 99 минути. Така той още веднъж е измежду най-хубавите четири на шампионата след 2019 година.

32-годишният хасковлия проработи 266 530 евро и 360 точки за международната класация. С днешната победа той си подсигурява нанагорнище до 15-ата позиция.

Григор пое контрола върху мача с ранен пробив, а до края на първия сет доминираше и даде единствено гейм на противника. Във втората част Хуркач употребява най-силното си оръжие – сервиса. Полякът не даде доста шансове на хасковлията при личното си подаване, а в десетия гейм съумя да осъществя първия си пробив. Така той изравни резултата.

Третият сет също продължи равностойно, само че в седмия гейм Димитров проби още веднъж. Той задържа задатъка си до края и записа четвърта победа в четири мача против Хуркач. Полуфиналът е втори следващ в сериите Мастърс за него след Шанхай. И общо девети в кариерата.

Хуркач, който приключи с 19 аса, през днешния ден позволи едвам трета загуба в последните си 16 мача. Полякът доближи до край в два от предходните три шампионата, в които взе участие.

За място на финала хасковлията ще играе против спечелилия от мача сред и първенеца през 2018 година Карен Хачанов.