Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира по

...

Гришо се класира за третия кръг в Маями

Григор Димитров се класира за третия кръг на шампионата по тенис от сериите " Мастърс " в Маями с награден фонд 8,8 милиона $.

31-годишният Димитров, който е подложен под номер 21 в главната скица и почиваше на старта, направи поврат и победи немския квалификант Ян-Ленард Щруф с 4:6, 7:6(5), 6:4 за 2:34 часа.

Германецът стигна до пробив в петия гейм, който се оказа задоволителен, с цел да вземе първия сет.

Българинът имаше две благоприятни условия да завоюва сервис гейма на Щруф в шестия и в десетия, само че не съумя.

Във втората част Димитров пропусна две точки за пробив при 2:1, а при 5:5 съумя да отрази единствената опция на Щруф да вземе подаването му.

Така се стигна до тайбрек, в който хасковлията изоставаше с 3:5 точки, само че завоюва идващите четири разигравания и изравни резултата.

В решителния трети сет българинът стигна до пробив в петия гейм и без проблеми затвори срещата с 6:4 с първия си мачбол.

Димитров си обезпечи 45 точки за международната класация и 55 770  $ от наградния фонд.

В третия кръг той ще играе с поставения под номер 10 в схемата Яник Синер.

Италианецът победи без проблеми Ласло Джере (Сърбия) с 6:4, 6:2 за 84 минути.

21-годишният Синер е 11-и в международната класация на АТП и има седем трофеи досега в кариерата си, две от които са на " София Оупън " през 2020 и 2021 година.

Димитров има една победа в единствената среща с италианеца на шампионата от сериите " Мастърс " в Рим през 2020 година.