Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от

...

Григор Димитров би Гофен и е в третия кръг на Мастърс-а в Париж

Григор Димитров се класира за третия кръг на шампионата от сериите “Мастърс” в Париж след безапелационна победа против поставения под номер 12 в схемата белгиец Давид Гофен с 2:0 (7:5; 6:3).

Българинът бе неуверен при започване на мача и още в третия гейм позволи да бъде " продънен ". После обаче върна пробива при 3:3.

Той имаше усложнения да завоюва идващите си два сервис-гейма, след което последователно стабилизира играта си и оттова до края на мача сподели устойчиво предимство против 14-ия в света белгиец. Димитров съумя да затвори първия сет с безапелационен " пробив " тъкмо в най-подходящия миг за 7:5.

Вторият сет мина напълно под негова диктовка. Той на два пъти пропусна благоприятни условия да вземе подаването на съперника си, като в първия от тях даже имаше цели 7 точки за пробив, само че не съумя да ги завоюва.

Пробивът пристигна в шестия гейм за 4:2 за Димитров. Последва бърза замяна на геймове и безапелационен свършек на сета при 6:3 и на целия мач, траял общо час и 26 минути.
Източник: mediapool.bg