Григор Димитров се класира за рекорден 5-ти 1/4-финал на Мастърса

...
Григор Димитров се класира за рекорден 5-ти 1/4-финал на Мастърса
Коментари Харесай

Вълшебен Григор сломи съпротивата на екзекутора на Джокович за 1/4-финал в Монте Карло!

Григор Димитров се класира за рекорден 5-ти 1/4-финал на Мастърса в Монте Карло (никъде другаде не е играл повече от 3 в тази категория турнири). Първата ни ракета реализира своята рекордна 26-та победа в Княжеството, откакто обезвреди екзекутора на Новак Джокович - Алехандро Табийо.

Световният номер 18 изглеждаше загубен в един миг от втория сет, когато загуби 5 следващи гейма, само че продължи да демонстрира същата невероятна воля от началото на седмица и се наложи с крайното 3:6 6:3 6:2 за 1 час и 56 минути игрово време.

По този метод родният ни представител си обезпечи 100 нови точки за международната класация, с които сигурно ще измести Франсис Тиафо от 17-тата позиция, а нова победа би му отворила необятно вратите към завръщане в топ 15 на света.

Българинът започва мача по впечатляващ метод, печелейки първите си две подавания на нула. Първата ни ракета играе извънредно атакуващ и в същото време акуратен тенис, а серията му от точки се усили до седем. Това разреши на 15-я подложен да поведе с пробив за 3:1, само че Табийо отвърна със серия от нападателни ретури и реализира мигновен рибрейк.

Чилиецът последователно стартира да намира началния си удар и изравни за 3:3, единствено че оттова насетне най-хубавият ни тенисист контролираше напълно събитията на корта. Григор реализира два пъти повече уинъри от своя противник в хода на откриващата част и се възползва от нарасналия се брой грешки на непоставения играч, който на бърза ръка съобщи идващите три гейма, а с това и сета.

Световният номер 32 заигра на доста по-високо равнище в идващите минути и притисна нашия съотечественик в бекхенд ъгъла му. Табийо използваше всеки един късмет да вдигне темпото със своя форхенд и завоюва всеки един от първите три извънредно оспорвани гейма във втората част. Изглежда това пречупи съпротивителните сили на Григор, който изостана с 0:5 и влизането във заключителен сет изглеждаше изцяло несъмнено.

Най-добрият ни тенисист не се съобщи и завоюва 12 от идващите 14 точки, с цел да сведе своя пасив до 3:5 гейма, единствено че южноамериканецът не разреши следващ поврат в мачовете си с българина и изравни общия резултат.

Решителната част стартира по желан метод за по-високоранкирания тенисист, който изглеждаше подготвен за борба и наказваше всеки един по-плитък удар на съперника си. 2-кратният полуфиналист се изстреля с преднина от 3:0 и имаше голям брой шансове да удвои преднината си, само че чилиецът някак оцеляваше. Добрите вести бяха свързани с това, че Димитров не трепваше на сервис и имаше късмет да постави точка на разногласието при 5:2 в своя изгода, което се оказа детска игра за него и успеха скоро беше реалност!

 

 

 

 

Източник: tennis.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР