Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира от сериите

...

Димитров се справи с О'Конъл и си уреди нова среща със Зверев

Григор Димитров се класира за полуфиналите на шампионата от сериите АТП 250 в Чънду, Китай, откакто победи Кристофър О " Конъл от Австралия с 6-4, 6-1 във втория си мач в конкуренцията.

След като през вчерашния ден Димитров даде седем гейма на Хуан Пабло Вариас за своята победа номер 400 на равнище АТП, през днешния ден той бе още по-категоричен против 53-ия в света О " Конъл. Първата ракета на България осъществя единствения пробив в първия сет, а във втората част взе подаването на противника си два пъти, с цел да затвори мача след час и 24 минути игра. Григор осъществя три аса и загуби единствено 14 точки на личен сервис, като не позволи нито един пробив в дуела.

По този метод хасковлията се класира за полуфиналите, където ще срещне лидера в схемата Александър Зверев, който по-рано през днешния ден победи Миомар Кецманович с 5-7, 7-5, 6-2. Това ще бъде четвърти мач сред Димитров и Зверев през тази година, като германецът завоюва и трите до момента. Общо Зверев има шест победи и една загуба против Димитров.

Мачът ще се играе в неделя не преди 14:30 часа българско време. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg